Fontos tudnivalók

  • A laborvizsgálat ára nem tartalmazza az adminisztrációs költség díját, mely minden alkalommal: 3000 Ft
  • A személyes adatlapot megtalálja a visszaigazoló e-mailben, melyet az online foglalás után automatikusan megérkezik az e-mail címére, de az innen is letölthető pdf dokumentumot mielőbb küldje vissza! (A szükséges adatok elektronikusan beírhatóak)
  • 5-6 éves kor alatt nem vállalunk vérvételt!
  • A vizsgálatok elkészülési határideje minden esetben munkanapban és nem naptári napban számolandó! 
  • Egyes csomagok kérhetők szakértői véleménnyel, melynek ára: 6000 Ft (a csomagnál fel van tüntetve kérhető vagy nem) 
  • GYAKRAN ISMÉTELT KÉRDÉSEK
  • Angol nyelvű lelet: 16000 Ft/fő az eredmények elkészülése után 8-10 munkanapra vállaljuk.
  • Kérjük, ha több vizsgálati csomagra jönne, előzőleg egyeztessünk ÍRÁSBAN, vagy jelentkezzen be egy csomagra és megjegyzésbe írja bele a többi kérést, vagy jelölje az adatlapon.   

Gördítsen lejjebb a  csomag megtekintéséhez. ⬇️⬇️⬇️
Helyezze a kurzort a vizsgálatok melletti (i) betűre, és rövid leírást olvashat azokról!  

Reumatoid artritisz kivizsgálása

A reumatoid arthritis (RA) egy autoimmun eredetű gyulladásos betegség, amely elsősorban az ízületeket érinti, de más szerveket is károsíthat. A betegség kialakulásában genetikai és környezeti tényezők egyaránt szerepet játszanak. A pontos diagnózis felállítása érdekében fontos a klinikai tünetek mellett a megfelelő laborvizsgálatok elvégzése, amelyek segítenek meghatározni a gyulladás mértékét és a betegség aktivitását. 

 

A csomag tartalma: 

 

  1. Reuma faktor (RF): Klasszikusan használják RA diagnózisában, de nem minden RA betegben pozitív, így nem kizárólagos teszt. Hasznos a betegség követésében, különösen ha a teszt pozitív.
  2. Anti-CCP (ciklikus citrullinált peptid antitestek): Ez az egyik legspecifikusabb és legérzékenyebb markere az RA-nak, és kiemelten fontos a diagnózisban, mivel nagyon magas specifitással rendelkezik.
  3. IL-6: Az interleukin-6 szintje az RA aktivitásának és gyulladásának fontos biomarkere. Az IL-6 szint emelkedése segíthet a betegség aktivitásának nyomon követésében.
  4. ANA titer/ ENA screen: Ha más autoimmun betegség is felmerül a differenciáldiagnózisban.
  5. Vas, Transzferrin, Ferritin: Alapvetően a vashiányos állapotok, vérszegénység felderítésére szolgálnak, de RA esetén is fontosak, mivel a gyulladásos folyamatok befolyásolhatják a vasanyagcserét. A gyulladás okozta ún. “funkcionális vashiány” felismerésére.
  6. Vesefunkció, májfunkció, Kreatin kináz: Mivel az RA kezelése során alkalmazott gyógyszerek (pl. metotrexát) hatással lehetnek a májra és a vesére, fontos a monitorozás.
  7. CRP és Süllyedés (ESR): Az akut gyulladásos folyamatok jól tükröződnek ezekben a markerekben. Bár nem specifikusak az RA-ra, általánosan segíthetnek az aktivitás szintjének meghatározásában.
  8. ANA HEp-2 (IFA): Általános autoimmun szűrővizsgálat, amely más autoimmun betegségek kizárásában segít.

  9. anti-dsDNA: Elsősorban SLE-re specifikus, de ha ANA pozitivitás van, indokolt lehet az elkülönítéshez.
  10. Komplement C3 és C4: Csökkent szintjük autoimmun folyamatokra, esetleg vasculitisre utalhat.
  11. Húgysav: Köszvény kizárására, ha a tünetek nem típusosak RA-ra.
  12. Csontanyagcsere (D-vitamin, Kalcium, Foszfát, PTH): RA-ban gyakori a csontsűrűség csökkenése, főként kortikoszteroid kezelés mellett.

 

Éhgyomri vérvétel

Lelet: 10-12 munkanap

Szakértői lelet nem kérhető