Fontos tudnivalók

  • A laborvizsgálat ára nem tartalmazza az adminisztrációs költség díját, mely minden alkalommal: 3000 Ft
  • A személyes adatlapot megtalálja a visszaigazoló e-mailben, melyet az online foglalás után automatikusan megérkezik az e-mail címére, de az innen is letölthető pdf dokumentumot mielőbb küldje vissza! (A szükséges adatok elektronikusan beírhatóak)
  • 5-6 éves kor alatt nem vállalunk vérvételt!
  • A vizsgálatok elkészülési határideje minden esetben munkanapban és nem naptári napban számolandó! 
  • Egyes csomagok kérhetők szakértői véleménnyel, melynek ára: 6000 Ft (a csomagnál fel van tüntetve kérhető vagy nem) 
  • GYAKRAN ISMÉTELT KÉRDÉSEK
  • Angol nyelvű lelet: 16000 Ft/fő az eredmények elkészülése után 8-10 munkanapra vállaljuk.
  • Kérjük, ha több vizsgálati csomagra jönne, előzőleg egyeztessünk ÍRÁSBAN, vagy jelentkezzen be egy csomagra és megjegyzésbe írja bele a többi kérést, vagy jelölje az adatlapon.   

Gördítsen lejjebb a  csomag megtekintéséhez. ⬇️⬇️⬇️
Helyezze a kurzort a vizsgálatok melletti (i) betűre, és rövid leírást olvashat azokról!  

Nyomelemek és ásványi anyagok egyensúlya 57000 Ft helyett

Ez a csomag az esszenciális fémek és kiegyensúlyozó ásványi anyagok kombinációját tartalmazza, amelyek mind hozzájárulnak a test funkcióinak optimális működéséhez. Segítenek az anyagcserében, az antioxidáns védelemben, a hormonális egyensúlyban és az immunitás fenntartásában. A fémek ezen kombinációja segíthet a szellemi és testi frissesség fenntartásában, a méregtelenítés támogatásában, és az energia szintjének optimalizálásában. 

A nyomelemek a szervezet számára szükséges olyan elemek, amelyeket kis mennyiségben kell bevinni, és amelyek fontos szerepet játszanak a biológiai folyamatokban (pl. cink, réz, szelén, króm). Az ásványi anyagok pedig a makroelemek és nyomelemek egyaránt, amelyek a testünk alapvető működéséhez szükségesek.

 

A VIZSGÁLATOK TELJES VÉRBŐL KÉSZÜLNEK, MELYRŐL itt olvashatnak bővebben!

 

A csomag tartalma

1. Magnézium

• Miért fontos? Az egyik legfontosabb ásványi anyag, amely számos biológiai folyamatban részt vesz, például az ideg- és izomfunkciókban, a szívritmus szabályozásában, valamint a csontok és fogak egészségében. Fontos szerepe van a sejtek energiatermelésében is. A magnézium-hiány szorongást, álmatlanságot, izomgörcsöket és szívproblémákat okozhat.

2. Szelén a teljes vérben, a vörösvérsejtekben vizsgálva

• Miért fontos? Az antioxidáns hatású szelén hozzájárul a sejtek védelméhez a szabad gyökök káros hatásaival szemben, támogatja az immunrendszert, és szerepet játszik a pajzsmirigy működésében is. A szelénhiány gyengeséget, fáradtságot, hajhullást és gyenge immunválaszt eredményezhet.

3. Cink

• Miért fontos? A cink alapvető szerepet játszik az immunrendszer működésében, a fehérjék szintézisében, a sebgyógyulásban és az anyagcserében. Hiányában a bélflóra, a bélfunkciók és a bőr egészsége is károsodhat. Cinkre van szükség a normál ízleléshez és szaglásért is.

4. Króm

• Miért fontos? A króm segíti a normál vércukorszint fenntartását, mivel hozzájárul az inzulin hatékonyságához. A krómhiány anyagcsereproblémákat, mint például inzulinrezisztenciát vagy cukorbetegséget okozhat.

5. Réz

• Miért fontos? A réz fontos szerepet játszik az oxigén szállításában a vérben, a vas anyagcseréjében, és az antioxidáns rendszerekben. A rézhiány anémia, fáradtság, gyenge immunitás és csontproblémák kialakulásához vezethet.

6. Mangán

• Miért fontos? A mangán fontos szerepet játszik az antioxidáns védelemben és az anyagcserében, különösen a csontképzés és az ízületi egészség szempontjából. Segít a koleszterinszint szabályozásában is. A mangánhiány kimerültséghez, izomfájdalomhoz és csontproblémákhoz vezethet.

7. Molibdén

• Miért fontos? A molibdén szerepe az enzimfunkciókban van, amelyek segítenek a méregtelenítésben és a toxinok eltávolításában a szervezetből. Emellett szerepet játszik a DNS szintézisében és a szulfitok anyagcserében. A molibdénhiány ritka, de fáradtságot, szédülést és emésztési problémákat okozhat.

8. Kadmium

• Miért fontos? Bár a kadmium toxikus fém, természetes úton kis mennyiségben jelen lehet a szervezetben, és bizonyos enzimek működésében szerepet játszik. Azonban a túlzott mértékű kadmium-expozíció vesekárosodást, csontbetegségeket és egyéb mérgező hatásokat okozhat, ezért érdemes figyelni a káros hatásait. (Nem ajánlott a csomagban való célzott alkalmazása, inkább a túlzott bevitel megelőzése.)

9. Nikkel

• Miért fontos? A nikkel nyomelem, amely hozzájárul a normál anyagcseréhez, különösen a szénhidrát- és zsíranyagcseréhez. A nikkelhiány ritka, de előfordulhat, hogy szív- és érrendszeri, illetve bélrendszeri problémákat okoz.

+ ajándék: kálcium, foszfát, magnézium, kálium, nátrium, vas

Teljes éhgyomor nem, de könnyed étkezés javasolt 

Lelet: 20-25 munkanap

Szakértői lelet nem kérhető, mivel a személyre szabott terápiában kizárólag szakorvos segíthet!