Fontos tudnivalók

 

  •  A laborvizsgálatokon kívül fizetendő adminisztrációs költség: 2500 Ft
  • Grafikai leletmagyarázó szakértői véleménnyel: 6000 Ft (a csomagnál fel van tüntetve kérhető-e). Genetikai teszteknél nem elérhető a szakvélemény. 
  • A laborvizsgálat feltétele minden alkalommal aktuálisan kitöltött adatlap. Kérjük töltse le, küldje vissza az itt letölthető pdf dokumentumot. (A szükséges adatok elektronikusan is beírhatók) 
  • A vizsgálatok elkészülési határideje minden esetben munkanap és nem naptári nap! 
  • Kérjük, ha több vizsgálati csomagra jönne, előzőleg egyeztessünk ÍRÁSBAN, vagy jelentkezzen be egy csomagra és megjegyzésbe írja bele a többi kérést, vagy jelölje az adatlapon.
  • Angol nyelvű lelet: 18000 Ft, melyet a vizsgálatok elkészülte után 10 munkanapra vállalunk. 


Az előre bejelentkezés szükségességét az teszi indokolttá, hogy a foglalt időpontban minden elő legyen készítve (adatlap, megfelelő csövek és azok feliratozása, a gépek előkészítése) és Önnek ne kelljen várakozni egy pillanatig sem. Továbbá, hogy ne történjen keresztbefoglalás.


A laboratóriumi vizsgálatról bővebben, tudnivalók vérvétel előtt

GYAKRAN ISMÉTELT KÉRDÉSEK

Előkészület

 

Helyezze a kurzort a vizsgálatok melletti (i) betűre, és rövid leírást olvashat azokról!

Foszfolipid szindróma panel

A csomag tartalma:

  • Foszfolipid antitest(i) szűrés(Béta-2 glikoprotein / kardiolipin elleni anitest IgG, IgM,
  • Lupus anticoaguláns(i)
  • INR
  • APTI(i)
  • Trombin idő(i)
  • vérkép(i)

 

Lelet: 8-12 munkanap

Könnyed étkezés

Szakértői vélemény nem kérhető

Fontos: pozitív (elsősorban gyengén pozitív) kardiolipin vizsgálatot, az aspecifikus pozitivitás kizárása miatt 12 héttel később meg kell ismételni.

 

Az antifoszfolipid szindróma egy autoimmun betegség, amely vérrögképződést és vetélést okozhat. A vérhígítók jól kezelik a szindrómát, és segítenek megelőzni a jövőbeni vérrögök és vetélések kialakulását. Az antifoszfolipid szindróma bárkit érinthet, de a nőknél ötször nagyobb valószínűséggel alakul ki antifoszfolipid szindróma, mint a férfiaknál. A legtöbb antifoszfolipid szindrómában szenvedő személyt 30 és 40 éves kor között diagnosztizálják. Az antifoszfolipid szindróma egy autoimmun betegség. Akkor alakul ki, amikor a szervezet immunrendszere tévedésből olyan antitesteket termel, amelyek megtámadják a sejtekben lévő foszfolipidkötő fehérjéket. A kutatók nem biztosak abban, hogy pontosan mi okozza azt, hogy az immunrendszere hirtelen megtámadja a saját vérfehérjéit, de az egészségügyi szakemberek úgy gondolják, hogy ennek köze van a genetikai mutációkhoz és a környezeti tényezőkhöz. Ha antifoszfolipid szindrómában szenved, az immunrendszere abnormális fehérjéket, úgynevezett antifoszfolipid antitesteket termel a vérében. Amikor az antitestek megtámadják a foszfolipideket, a sejtek károsodhatnak. Ez a károsodás hozzájárulhat a vérrögök kialakulásához az artériákban és a vénákban. Az antifoszfolipid antitestekkel rendelkező embereknél a vérrögképződés megnövekedett kockázatának oka nem egyértelmű, és valószínűleg több tényező is szerepet játszik. Vannak, akiknek antifoszfolipid antitestjeik vannak, de soha nem jelentkeznek az antifoszfolipid szindróma jelei vagy tünetei.