Fontos tudnivalók

 

  •  A laborvizsgálatokon kívül fizetendő adminisztrációs költség: 2500 Ft
  • Grafikai leletmagyarázó szakértői véleménnyel: 6000 Ft (a csomagnál fel van tüntetve kérhető-e). Genetikai teszteknél nem elérhető a szakvélemény. 
  • A laborvizsgálat feltétele minden alkalommal aktuálisan kitöltött adatlap. Kérjük töltse le, küldje vissza az itt letölthető pdf dokumentumot. (A szükséges adatok elektronikusan is beírhatók) 
  • A vizsgálatok elkészülési határideje minden esetben munkanap és nem naptári nap! 
  • Kérjük, ha több vizsgálati csomagra jönne, előzőleg egyeztessünk ÍRÁSBAN, vagy jelentkezzen be egy csomagra és megjegyzésbe írja bele a többi kérést, vagy jelölje az adatlapon.
  • Angol nyelvű lelet: 18000 Ft, melyet a vizsgálatok elkészülte után 10 munkanapra vállalunk. 


Az előre bejelentkezés szükségességét az teszi indokolttá, hogy a foglalt időpontban minden elő legyen készítve (adatlap, megfelelő csövek és azok feliratozása, a gépek előkészítése) és Önnek ne kelljen várakozni egy pillanatig sem. Továbbá, hogy ne történjen keresztbefoglalás.


A laboratóriumi vizsgálatról bővebben, tudnivalók vérvétel előtt

GYAKRAN ISMÉTELT KÉRDÉSEK

Előkészület

 

Helyezze a kurzort a vizsgálatok melletti (i) betűre, és rövid leírást olvashat azokról!

Férfi termékenységi vitamin csomag

A kóros spermakép hátterében az esetek felében az életmód áll. A stressz mellett a helytelen táplálkozás, a mikrotápanyag-, antioxidáns- és vitaminhiány összefüggésbe hozható a termékenység csökkenésével.

A spermaképződés körülbelül három hónapig tart: 72 napon át fejlődnek, majd további 30 napon át érnek, így ha ebbe a folyamatba hiba csúszik, legalább ennyi időt kell várni, hogy a sperma mennyiségének és minőségének javítására tett kezelés meghozza a hatását. 2-4 hónappal a tervezett megtermékenyítési kísérlet előtt javasolt tudatos életviteli és táplálkozásbeli szokásainkon változtatni. A test vitaminkészletének feltöltése a spermaszám növelésének legelemibb megoldása, alkalmas a stressz és a helytelen táplálkozás, az elégtelen vitaminbevitel miatt okozta férfi meddőség kezelésére. Sokszor az egészséges férfiak számára is előnyös lehet olyan étrend kialakítása (és betartása), mely segíti a szervezet sejtjeinek élettani működését fenntartani. A patikákban kaphatók olyan étrend kiegészítők, melyek koncentrált formában tartalmazzák a hímivarsejtek élettani működésében szerepet játszó vitaminokat, aminosavakat, nyomelemeket, ásványi anyagokat, ezzel hozzájárulva egészséges működésükhöz, de nem árt a vitaminok szintjét ellenőrizni előtte! 

A cink(i) és a folsav(i), amelyek kombinációja különösen fontos a gyermekvállaláskor, hiszen ezek segítenek optimalizálni a spermiumok számát és mozgékonyságát. Amennyiben a férfi oldalról adódik probléma, érdemes laborvizsgálatot végeztetni, hogy kizárható legyen a vitamin(i) vagy az ásványianyag hiánya. Összességében tehát a vitaminok kritikus szerepet játszanak a férfi reproduktív egészségben.

 

A csomag tartalma: 

  • A vitamin(i) az A-vitamin támogatja a megfelelő spermatermelést és a spermiumok érettségét.
  • B12: fontos a sejtosztódáshoz, a spermiumok képződéséhez. A termékenység szempontjából különösen a B12-vitamin van a figyelem fókuszában férfiak esetében.Folsavnak is jelen kell lennie ahhoz, hogy a  B12-vitamin kifejthesse a hatását. Fogyasztása csökkenti a hibás spermák számát, a kromoszóma rendellenességek lehetőségét, amelyek Down szindróma kialakulásához is vezethetnek. Nélkülözhetetlen eleme a sejtosztódásnak és a növekedésnek a testben. 
  • Cink(i): a cink(i) kiemelt jelentőségű a férfiak termékenységének fenntartásában. A spermatogenezis, vagyis a spermaképzés egy igen összetett folyamat, mely hormonvezérelt, és melynek csak egyik eleme a cink(i). Ha a folyamat bármelyik részén tápanyahiány lép fel, akkor sérülhet a sperma minősége, csökkenhet a mennyisége. Szerepet játszik a normál termékenység és szaporodás fenntartásában.
  • C vitamin(i) C-vitamin szintén antioxidánsként működik, csökkentve a szabadgyökök káros hatásait, így javítja a sperma minőségét.
  • D vitamin(i): a vér alacsony D-vitamin-szintje szoros összefüggésben áll az alacsony tesztoszteronszinttel, valamint a spermiumok számának és mozgékonyságának csökkenésével. Ha nincs elegendő alapanyag a hormontermeléshez, akkor az alacsony hormonszint olyan zavarokhoz vezet, mint a megtermékenyítő képesség hiánya. Mozgékonyabb spermiumokkal rendelkeznek azok a férfiak, akiknek a D3 vitamin szintjük megfelelő, azoknál, akik D3-vitamin hiányban szenvednek. Szerepe van a DNS fragmentációra is.
  • E vitamin(i): az E-vitamin antioxidáns tulajdonságai segítik a spermiumok egészségének megőrzését, védi őket az oxidatív stressztől, ami károsíthatja a DNS-üket.
  • Folsav(i): a folsav hozzájárul a megfelelő homocisztein-anyagcseréhez, és részt vesz a normál aminosav-szintézisben. Folsavnak is jelen kell lennie ahhoz, hogy a  B12-vitamin kifejthesse a hatását. Fogyasztása csökkenti a hibás spermák számát, a kromoszóma rendellenességek lehetőségét, amelyek Down szindróma kialakulásához is vezethetnek. Nélkülözhetetlen eleme a sejtosztódásnak és a növekedésnek a testben.  
  • Szelén(i): fontos összetevője a spermaképzésnek, antioxidáns, amely javítja a spermiumok mozgékonyságát. Fontos tényező a tesztoszteron(i) termelésben, a spermiumok farokrésze rövidül, deformálódik. A férfi szervezetében található szelén(i) mennyiségének a fele a herékben és a szaporítószervekben található. 
  • Magnézium(i): Ez a vegyület gyakorlatilag az energia, mely elengedhetetlen minden egyes sejt működéséhez. Ha nem megfelelő a magnéziumellátottság, akkor az energiafelhasználás is nehézkesebbé válik, a spermiumnál jelentősen rontja a mozgékonyságot, vagyis hozzájárul a meddőség kialakulásához.
  • Kálcium(i): szabályozza a spermaműködést és mozgékonyságot.
  • Vas(i)+transzferrin(i): fontos összetevője a sejtosztódásnak.

 

Éhgyomri vérvétel

Lelet: 10-18 munkanap

Szakértői lelet nem kérhető