Mérgező ételek
Oly sokat hallunk róla, hogy bizonyos ételek fogyasztása "mérgezi" a szervezetet, pusztítja a bélflórát és olyan károsodásokat, gyulladást okoz a bélrendszerben, ami miatt meggyengül az immunrendszerünk és számos panasszal, tünettel kell szembe néznünk. Tapasztalataink szerint a páciensek maguk akarják kezükbe venni a kivizsgálás folyamatát, hiszen olyannyira szerteágazóak a panaszok, hogy nem is tudják kihez fordulhatnának. Az álmatlanság, fejfájás, migrén, hormonális elváltozások, megváltozott anyagcsere ugyanúgy meglehet, mint a klasszikus bélrendszeri panaszok, pl. hasmenés, görcsök, hányinger. Ha mindezek mellé nehezített teherbe esés, menstruáció elmúlása, női/férfi meddőség, bőrpanaszok, laboreltérések is társulnak, egész biztosak lehetünk, hogy gyakran ételeink felelősek.
Ha arra gondolunk, hogy hány évig, vagy akár évtizedekig rejtőzik a laktóz vagy épp a lisztérzékenység(i), máris rájöhetünk, hogy felnőtt korunkra micsoda pusztítások mentek végbe a bélnyálkahártyán. Azok akik hordoznak valamiféle betegséget, hajlamosabbak arra, hogy mellé betársuljon más is. Nem is annyira ritka, és nem is meglepő, mikor egy autoimmun pajzsmirigy betegség hátterét cöliákia, vagy épp a cukorbetegség kutatásával kezdjük. Nos, ha ezek mind jellemzőek ránk, akkor itt az ideje végére járni a dolgoknak és pontot tenni az ügy végére. A csomagban olyan vizsgálatok vannak, amik a felszívódást is vizsgálják,valamint tartalmazza a tejcukor, fruktóz, a cöliákia, a leggyakoribb intoleranciák vizsgálatát.
Allergiák, ételintoleranciák, a lisztérzékenység(i) és a hisztamin-, és laktózérzékenység hosszú ideig képes rombolni a bélrendszert. A panaszokat sokáig tűrjük, majd amikor elviselhetetlenné válnak a mindennapi életben, akkor elkezdünk az okok nyomába eredni. Ebbe a csomagba összegyűjtöttük komplexen azokat az ártó tényezőket, amikkel nap mint nap "mérgezhetjük" szervezetünket, hisz tudjuk, hogy egy-egy autoimmun betegség, de egyéb állapotoknál is mennyire fontos a normál kiegyensúlyozott táplálkozás.
A csomag tartalma:
- Teljes vérkép(i)
- Vas(i)
- Transzferrin(i)
- Májfunkció (GOT(i), GPT(i), GGT(i), AP(i))
- Laktózintolerancia genetikai teszt (Gyulladásos bélbetegség akut szakában gyakran alakul ki laktóz (tejcukor) intolerancia. A laktáz aktivitása a gyulladásos folyamat során csökkenhet és ezért nem képes a laktózt glukózra és galaktózra bontani. A laktózt bontó laktáz enzim a vékonybél nyálkahártyájában termelődik. A gyulladt bélfal kevesebb laktázt termel, ezért több laktóz éri el a bél alsóbb szakaszait és ez több vizet köt meg.)
- Fruktóz intolerancia genetikai teszt
- Lisztérzékenység(i) 3 marker/ Transzglutamináz IgA(i) és IgG, EMA(i) IgA
- Ételintolerancia 206 IgG panel (tartalma a csomagoknál olvasható)
- Hisztamin intolerancia(i): A vizsgálatot különféle gyógyszerek, izomlazítók, narkotikumok, fájdalomcsillapítók, magas vérnyomás elleni gyógyszerek, antiaritmiás szerek, bizonyos antibiotikumok, nyákoldók, hörgőtágítók, H2-receptor antagonisták, citosztatikumok, antidepresszánsok befolyásolják. Ezek a típusú gyógyszerek csak kezelőorvossal történő konzultációt követően hagyhatók el, vagy helyettesíthetők. A DAO aktivitást gátolják az alkohol, illetve bizonyos gyógyszerek (acetilcisztein, ambroxol, aminofillin, amitriptilin, klorokin, klavulánsav, izoniazid, metamizol, metoklopramid, propafenon, verapamil). Javasolt kikérni a kezelőorvos véleményét, hogy a vizsgálat idejére ezek alkalmazása felfüggeszthető-e.
- Étel allergia 20 IgE (tartalmát lsd. a csomagok között)
Éhgyomri vérvétel
A leletkiadási határidő: 15-18 munkanap
Szakértői vélemény nem kérhető
FONTOS: A vizsgálat előtt diétázni nem kell. A cöliákia kivizsgálás miatt glutén fogyasztása szükséges.