Szerv szerviz laborcsomag 30+ paraméter
Ebben a laborcsomagban górcső alá vesszük a szervezetet, leellenőrizzük egészségi állapotát. Olyan létfontosságú szervek működését vizsgáljuk, mint a máj, vese, hasnyálmirigy, epe, gyomor, szív, vérképzőrendszer, immunrendszer, de vitaminhiány, gyulladás, a szénhidrát háztartás zavara, zsíranyagcsere(i) / érelmeszesedés, vagy épp pajzsmirigy probléma, illetve vérrögképződéssel járó állapot is kiderülhet ebből a széles körű vizsgálati csomagból. Továbbá segít differenciálni, hogy a gyulladásos panaszai mögött autoimmun folyamat áll-e, mert autoimmun szűrést is tartalmaz. Ez tényleg egy szerv szerviz vérvétel segítségével.
A vizsgálatokkal számos, a szervezetben zajló kóros állapotra derülhet fény. Most egy olyan prémium plusz laborcsomagot állítottunk össze, melyre különösen a vírusos időszak, és annak egészségre gyakorolt hatásai miatt fokozottan szükség lehet minden korosztály számára, de főleg 25 év felett.
Az eredményeket színes grafikai lelettel együtt küldjük, melyből mindannyian megismerhetik az egyes vizsgálatok leírását, a magyarázatát arra vonatkozóan, hogy mi miért készül. Tehát minden paraméter mellett rövid összefoglaló olvasható a vizsgálat céljáról. Daganatszűrések közül a CEA(i) és AFP(i) általános szűrést tartalmazza. Hormonvizsgálatokat a csomag nem tartalmaz! Olvasson bővebben a lap alján a vizsgálatokról!
A csomag tartalma
- Teljes vérkép(i)
- Süllyedés(i)
- CRP(i)
- AST(i)
- Reuma faktor(i)
- Májfunkció / GOT(i), GPT(i), GGT(i), AP(i), LDH(i), BILIRUBIN(i))
- Vesefunkció(i) / Karbamid(i), Kreatinin(i), eGFR(i)
- Húgysav(i)
- Zsíranyagcsere(i) / Koleszterin(i), Triglicerid(i), HDL(i) és LDL koleszterin(i)
- Apolipoprotein A1(i)
- Apolipoprotein B
- Kreatin kináz-CK(i)
- D-dimer(i)
- Összfehérje(i)
- Albumin(i)
- Fehérje ELFO(i)
- C1q elleni antitest(i)
- ANA ELISA + ENA szűrőteszt (autoimmun folyamatok szűrésére szolgál)
- Vércukor(i)
- HgbA1c(i)
- Amiláz(i)
- Lipáz(i)
- Helikobakter szűrés(i)
- Kálium(i)
- Nátrium(i)
- Kálcium(i)
- Magnézium(i)
- Foszfát(i)
- D vitamin(i)
- B12 vitamin(i)
- Cink(i)
- Réz(i)
- Vas(i)
- Transzferrin(i)
- Látens vaskötő kapacitás
- TSH(i)
- Free T3(i)
- Free T4(i)
- Anti-TPO(i)
- CEA(i)
- AFP(i)
- Általános rutin vizelet üledékkel(i)
- Székletvér teszt(i)
Éhgyomri vérvétel
Leletkiadás: 10- 15 munkanap
Szakértői lelet 6000 Ft-ért igénylehető + 3-5 munkanap, ebben az esetben nem küldünk részeredményeket.
BŐVEBBEN
- A vérkép(i) a legáltalánosabb vizsgálat, melyből sok minden kiolvasható. A fehérvérsejtek száma, illetve azon belüli eloszlása árulkodó lehet egy-egy betegségre, kóros állapotra. Az eltérések felhívják a figyelmet a bakteriális vagy vírusfertőzésre, komolyabb vérképzőrendszeri betegségekre, - pl.leukémia, vérzékenységi zavarok, súlyos vérszegénység, mononucleosis, csontvelőkárosodás..stb. Egy vérkép(i) mérése során a páciens panaszait is figyelembe véve számos állapot igazolható.
- A süllyedés(i) a legbanálisabb vizsgálat, mely ősidők óta a gyulladások, daganatok, fertőzések, vagy egyéb kóros folyamatok - pl. Myeloma multiplex nem specifikus iránymutatója. Önmagában nem értékelhető, de felhívja a figyelmet, hogy valami nem jól működik a szervezetben. Értéke a gyulladások lezajlása után is hosszú ideig megtartott, ezért akut esetben nem kapunk releváns információt állapotunkról.
- A gyulladásos paraméterek CRP(i), AST(i), Reuma faktor(i) az akut gyulladásra, esetlegesen fennálló Streptococcus fertőzésre, ízületi bántalmakra adott válaszreakció. A CRP(i) esetén jól követhető a gyulladás lefolyása, hiszen szintje annak kiterjedésével és aktivitásával korrelál. Az AST(i) esetében emelkedést látunk gócos állapotokban, mandulagyulladás, fogbetegségek esetén, de gyakori más jellegű fertőzésekben is. A reuma faktor(i) ízületi panaszoknál, legfőképpen reumatoid artritisz esetén jön szóba, de egyéb autoimmun eredetű megbetegedések esetén is jelzés értékkel bír.
- A máj,- és vesefunkciós paraméterek, ezen szervek működéséről adnak információt. A májenzimek sok esetben emelkedhetnek, a benne foglalt paraméterek egymáshoz történő viszonyításából lehet következtetni egy-egy betegségre. Pl. vírusfertőzés, alkohol betegség, zsírmáj, csontbetegségek, epével kapcsolatos állapotokra jellemző paraméterek eltéréseivel. A vese működése szintén létfontosságú, épp ezért vizsgálata a vérvétellel is rendkívül fontos. Az amiláz(i) és lipáz(i) enzimek a hasnyálmirigy állapotát tárják fel, míg a cukor és a HgbA1c a szénhidrát háztartás zavarait vizsgálja. Nem csak az aktuális vércukor(i) értéket ismerjük meg, hanem az elmúlt 3 havi cukorátlagot is,ezáltal jobban felismerhető a cukorbetegség. Hasznos információk!
- A zsíranyagcsere(i), az un. jó és rossz koleszterinek, a triglicerid(i) és az APO vizsgálatok célja, hogy idejekorán felismerjük, és kezeljük a magas vérzsírok következtében kialakuló szív és érrendszeri betegségeket.
- Kreatin-kináz és D dimer: A kreatin-kináz (CK(i)) a szívben, az agyban, a vázizomban és egyéb szövetekben is jelen lévő enzim. Emelkedett CK(i) szint mérhető a vérben izomkárosodást követően. A laboratóriumi vizsgálat során a sejtekből a vérbe kiáramlott CK(i) szintjét mérjük. Normál körülmények között a vérben kis mennyiségben mérhető CK(i) elsődlegesen a vázizomzatból származik. Bármely izomkárosodást előidéző, illetve a vázizomszövet energiatermelő folyamatait vagy energiafelhasználását hátrányosan befolyásoló kórállapot CK(i) emelkedést idézhet elő. Túlzott fizikai megterhelés és az izomszövet gyulladása (miozitisz), továbbá izombetegségek (miopátiák, pl.: muszkuláris disztrófia) következményeként emelkedhet a vér CK(i) szintje. A vázizomzat extrém fokú károsodásával járó kórállapot, a rabdomiolízis következtében nagy fokban emelkedik a vér CK(i) szintje.
A D-dimer(i) tesztet a rendellenes vérrögképződés (trombus) kizárására használjuk. Többek között az alábbi kórállapotok kizárására használhatjuk. A normális vagy „negatív” D-dimer(i) szint (azaz, ha a D-dimer(i) egy előre meghatározott határérték alatt van) azt jelenti, hogy a vizsgált betegnek nagy valószínűséggel nincs olyan heveny betegsége, amely rendellenes vérrögképződéshez vagy – lebomláshoz vezet. Az egészségügyi szakemberek között konszenzus van abban, hogy a D-dimer(i) teszt olyan betegek esetében a legmegbízhatóbb és leghasznosabb, akiknél alacsony vagy közepes a trombózis kockázata. A teszt segítségével kizárható a vérrögképződés a tünetek hátterében. A pozitív D-dimer(i) eredmény azt is jelezheti, hogy rendellenesen magas a fibrin lebontási termékek szintje a vérben. Ez azt jelenti, hogy jelentős vérrögképződés (trombus) és – lebomlás zajlik a szervezetben, de ennek helyét vagy okát a teszt nem mondja meg. - Az összfehérje(i), albumin(i) és ELFO vizsgálattal egy több frakciós komplett vizsgálatot kapunk kézbe, mely olyan állapotok felismerésében segíthet, mint az ok nélküli csont és hátfájdalom, visszatérő fertőzések, megmagyarázhatatlan törések, ismeretlen eredetű vérszegénység, kóros fehérjeürítés a vizeletben, tartósan fennálló alacsony fehérvérsejtszám, gyakori hőemelkedés, nem múló gyulladásos állapot. A C1q vizsgálat segít elkülöníteni az autoimmun folyamatokat a szimpla gyulladástól.
- A vas(i), és transzferrin(i) és a látens vaskötő kapacitás(i) mérés vashiányra vagy épp a vastúltengésre mutat.
- A helikobakter a gyomorfájdalmak, illetve a reflux egyik kórokozója, mely gyakran anélkül van jelen, hogy komolyabb panaszt okozna, bár ez a ritkább.
- A D vitamin(i), B12 vitamin(i), cink(i),réz(i), kálcium(i), foszfát(i), magnézium(i) olyan ásványi anyagok, melyek a szervek működéséhez rendkívül fontosak. Ezek hiányában számos hiányállapot, kellemetlen és rémisztő panaszok, tünetek egyaránt felléphetnek. Gondoljunk csak a lábakra görcsökre, az idegeskedésre, kimerültségre, álmatlanságra, depresszióra.
- A TSH(i), freeT3, freeT4, Anti-TPO a pajzsmirigy működéséért felelős hormonok, illetve a Hashimoto betegség vizsgálatára. Alacsony vagy magas értéke is komoly egészségi panaszokat okozhat.
- A vizeletvizsgálat pedig szintén egy több frakciós vizsgálat, mely nem csak a vese működésére irányul, hanem a cukorbetegség a magas vérnyomás kontrolljában is szerepe van. Az üledék vizsgálattal láthatóvá válnak a vizeletben megjelenő kóros sejtek, melyek akár vesekőre, fertőzésekre engednek következtetni.
- CEA /AFP(i): általános tumormarkerek, melyek gyulladás és rosszindulatú folyamatok esetén megemelkedhet
A vizsgálati eredményeket a hagyományos laborlelet mellett érthető grafikai leletmagyarázóval is ellátjuk, hogy Ön is megértse, mely vizsgálat mit jelent.